بعد از تحول بزرگی که در تولید شیرآلات ساختمانی رخ داد، تولید شیرهای توکار را می‌توان بزرگترین تحول صنعت شیرآلات، به خصوص در ارتباط با طراحی معماری و دکوراسیون ساختمان به حساب آورد . به شیرآلاتی که تمامی مکانیزم‌های آن نظیر لوله‌ها و اتصالات، کارتریج، دایورتر و … درون دیوار قرار می‌گیرد و تنها قاب روی مغزی و دسته شیرآلات بیرون دیوار اجرا می‌شود و قابل رویت است، شیرآلات توکار گفته می شود . این نوع طراحی برای شیرآلات فضای بیشتری در اختیار طراحان و معماران جای داده است و تحولی شگرفی در طراحی داخلی ساختمان ایجاد کرده است.

 

نحوه نصب شیرآلات توکار

اکثر افراد فکر می‌کنند شیرآلات توکار را تنها در خانه‌های تازه ساخت می‌توان به کار برد، در حالی که این تصور کاملا اشتباه می باشد. در خانه‌های قدیمی نیز می‌توان از این شیرآلات استفاده نمود و به راحتی آنها را نصب کرد. بیشتر شیرآلات توکار نحوه نصب مشابهی را دارا هستند. با این حال امکان دارد برخی شیرآلات به علت داشتن آپشن‌های خاص یا هر دلیل دیگری روش نصب متفاوتی داشته باشند. حتی امکان دارد روش نصب شیر روشویی، دوش، توالت و ظرفشویی نیز با یکدیگر تفاوت داشته باشد.

 

در هر صورت نصب شیرآلات بخصوص شیرهای توکار یک کار تخصصی می باشد که بهتر است توسط یک فرد متخصص و ماهر صورت بگیرد. اما اگر خودتان اندکی مهارت داشته باشید با دیدن فیلم‌های آموزشی، کاتالوگ محصول، یا خواندن مقالاتی مانند راهنمای نصب شیرآلات توکار در سایت های گوناگون روش نصب آن را فرا بگیرید.

 

استفاده از نقشه لوله کشی بسیار مهم است

نکته حائز اهمیت ایت است  که نقشه لوله کشی باید از قبل تهیه شده باشد و تمام لوله‌ها و اتصالات پشت پوشش دیوار و بصورت توکار نصب گردند زیرا هیچ کدام از این تجهیزات نباید قابل دیدن باشند. در خانه‌های قدیمی نیز بهترمی باشد از نقشه لوله کشی استفاده شود تا کار تخریب دیوارها و نصب شیرآلات در زمان کمتر و با هزینه کمتر انجام شود.

 

نحوه انتخاب شیر توکار توالت

شیرآلات توالت فرنگی و ایرانی اندازه‌های خاص خود را دارند به همین دلیل قبل از انتخاب شیرآلات توکار، باید نوع توالت خود را انتخاب نمایید. اینکه توالت ایرانی می‌خواهید یا فرنگی، آیا توالت فرنگی شما از نوع وال هنگ است و … اهمیت زیادی دارد زیرا تغییرات د