همه ما روزانه ممکن است از پاور بانک برای شارژ گوشی تلفن همرا خود یا بقیه ویجت ها و دستگاه های الکترونیکی خود مانند ساعت مچی هوشمند یا هندزفری بلوتوث خود استفاده کنیم پس بهتر است بدانیم پاوربانک‌ها درواقع باطری های خاصی می باشند که در یک مدار خاص با شارژ الکتریکی مشخص ، فشرده شده‌اند و آن‌ها به شما اجازه می‌دهند که انرژی الکتریکی را ذخیره نمایید و در زمان لازم از انرژی موجود برای شارژ موبایل یا تبلت یا دیگر لوازم جانبی تلفن همراه خود استفاده کنید.

امروزه استفاده از پاوربانک تقریبا به امری معمول تبدیل شده اند و به عنوان امری ضروری و مورد نیاز برای استفاده کنندگان موبایل و تبلت و پخش کننده‌های پرتابل (قابل حمل) شناخته شده هستند

پاوربانکها برای تمام دستگاههایی که دارای پورت یو اس بی(USB) باشندقابل استفاده هستند و بعضی از آنها پورت میکرو یو اس بی و یو اس بی سی (تایپ سی) و لایتنینگ آیفون را نیز دارا هستند ،بطورمثال: اسپیکرهای پرتابل،سیستمهای GPS ، پلیرهای MP3 ،تلفن های هوشمندوتبلتها میتوانندبا پاوربانک‌ها شارژبشوند.بطورخلاصه هردستگاهی که به کمک پورت USB شارژ می‌کنید را میتوانید با پاوربانک شارژ آن را انجام دهید.
فقط نکته مهم این می باشد که فراموش نکنید و توجه داشته باشید که پاوربانک را نیز شارژ نمایید.

پورت های پاورنک را بهتر بشناسید

هر پاور بانک یک سوکت مینی (میکرو یو اس بی،تایپ سی،لایتنینگ)متناسب با نیاز شما را داراست. قبلا تنها یک درگاه مینی میکرو یو اس بی داشت ولی الان انواع درگاه های مناسب با گوشی های مختلف را داراست و همچنین سوکت USBنیز در آن وجود دارد.

ظرفیت‌ پاوربانک مهم تر است یا اندازه آن؟

ظرفیت پاوربانک درواقع به میزان توانایی پاوربانک در ذخیره انرژی الکتریکی درمقایسه میلی آمپر را گویند.بنابرظرفیت پاوربانک‌ها میتوان دستگهای متفاوتی را با آن‌ها شارژ نمود، طور مثال یک پاوربانک ۱۵۰۰ میلی آمپر جهت شارژ یک موبایل هوشمند با صفحه ای متوسط مناسب می باشند ولی اگر برای شارژ دستگاههایی با مصرف الکتریکی بالاتر مانند تبلتها و گوشی های هوشمند بزرگ مورد استفاده قرار گیرند،نیاز به شارژ چندباره دارند.
جهت شارژ دستگاه‌های که نیاز به میلی آمپر بیشتری جهت شارژ کامل دارند بایستی از ظرفیتهای بالاتر پاوربانک نظیر ۸۰۰۰ ،۱۰۰۰۰ یا ۱۲۰۰۰ میلی آمپر ساعت یا