باتری گوشی و کیفیت آن جز عواملی می باشد که اگر قصد تعویض آن را دارید حتما باید به کیفیت و اصل بودن باتری توجه ویژه ای داشته باشید زیرا باتری های بی کیفیت و نامناسب باعث آسیب به سایر اجزای موبایل شما و هزینه بالا برای جبران خسارات پیش آمده ناشی از آن می شود ،یکی از فروشگاه های معتبر در زمینه باتری دیجی فرست می باشد.

طول عمر باتری موبایل به چه عواملی بستگی دارد؟

طول عمر باتری ینی اندازه‌گیری عملکرد و کارایی باتری گوشی و طول عمر آن می باشد که با چندین روش قابل اندازه‌گیری می باشد: زمان شارژ نگهداشتن گوشی با یک بار شارژ کامل کردن آن ، تعداد میلی‌آمپر ساعت برآورد شده توسط شرکت سازنده و تعداد چرخانه‌های شارژ تا رسیدن به پایان عمر مفید باتری (عمر کلی باتری).

عامل های ساخت که روی عمر باتری اثر می‌گذارند عبارتند از نوع، تعداد و کیفیت سلول‌هایی که در باتری‌های گوشی‌های موبایل استفاده  و ساخته شده اند.

به طور کلی سلامت و طول عمر باتری با گذشت زمان و به عنوان تابعی از تعداد چرخه های شارژ مصرف شده کاهش پیدا میکند و کم می شود. با این حال ترفندهای برای افزایش عمر باتری گوشی وجود دارد که کاربران می توانند آن را انجام دهند.

هر آن چه باید در مورد عمر باتری موبایل بدانید

هم در باتری‌های لیتیوم یونی و هم لیتیوم پلیمری می‌توانید از مزیت تخلیه شارژ جزئی بهره مند شوید. یعنی شارژ گوشی را بین 40 تا 80 درصد نگهدارید تا چرخه های بیشتری قبل از رسیدن به پایان عمر باتری داشته باشید. باتری های قدیمی نظیر باتری های نیکل کادمیوم یا لیتیوم نیکلی فلز هیدرید از این مزیت برخوردار نبودند چون چیزی به نام حافظه شارژ داشتند که باید می گذاشتید تا شارژ آن به 0 درصد برسد و بعد به شارژ می زدید. چون فرضا اگر با 20% باتری گوشی خود را به شارژ می زدید دفعات بعد 20% شارژ را به عنوان 0% شارژ می شناخت.

از جمله راه های که می توانید عمر باتری گوشی یا تبلت خود را افزایش دهید استفاده از شارژر و کابل شارژ اصل و اورجینال می باشد. شارژر و کابل شارژهای تقلبی نه تنها ممکن است به باتری و گوشی شما صدمه بزنند بلکه حتی ممکن است موجبات آتش سوزی و انفجار را فراهم کنند.

هنگامی که مشخصات یک گوشی یا تبلت را میبینید حتما مشخصه میلی آمپرساعت را مشاهده میکنید که به صورت اختصار mAh و کوتاه شده نوشته شده و به عبارت دیگر تعداد ساعاتی میباشد که باتری در یک جریان شارژ مشخص عمر دارد.

به فرض اگر باتری یک گوشی